Nowości na blogu

Posted Listopad 30, 2017Comments are off | Uncategorized

3 Sposoby na kuchnie w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim obowiązuje kilka zasad: prostota, a wręcz surowość wnętrz, dominacja bieli, szarości oraz naturalnego drewna, ozdoby wykonane lub wyglądające jakby były wykonane ręcznie oraz detale i elementy dekoracyjne w kolorze niebieski, butelkowej zieleni czy turkusowym. Styl ten doskonale nadaje się zarówno do salonu, łazienki jak i kuchni. Poniżej prezentujemy 3 sposoby na aranżację kuchni w stylu skandynawskim.

Aranżacja 1: na podłodze płytki imitujące deski z szarego drewno z wyraźnie widocznymi słojami (można je dostać pod adresem – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/ ), na ścianach białe, matowe płytki w dużym formacie. Meble z jasnego, naturalnego drewna z zimnym odcieniem. Na parapecie okienny oraz blatach kuchennych ustawione zielone butelki i słoiki w lazurowym kolorze. Centralnym punktem kuchni jest stół.

Aranżacja 2: na podłodze mleczne płytki z dużym formacie, na ścianach płytki z fakturą tworzącą wzór. Wszystkie meble w pomieszczeniu maja kolor biały, natomiast blaty wykonane z naturalnego drewna w ciepłym, nieco pomarańczowym odcieniu. Kuchnia zbudowana w kształcie podkowy na środku z wysepką – do przygotowania posiłków. W lewym roku, przy oknie znajduje się stół także z naturalnego, lekko pomarańczowego drewna wraz z białymi krzesłami. Jako elementy dekoracyjne wykorzystano zielone rośliny i zioła.

Aranżacja 3: w tej aranżacji kuchnia łączona jest z salonem. Zarówno w kuchni, jak i salonie mamy panele w ciemnego, niemal czarnego drewna i taki kolor mają także wszystkie blaty kuchenne. Meble w kolorze białym, granicę między kuchnią, a salonem wyznacza lada barowa, która służy także jako stół, ustawiono przy niej wysokie, czarne krzesła barowe. W kuchni nie ma elementów niebieskich, ani butelkowej zieleni w postaci dekoracji, bowiem kolory te znajdują się na płytkach na jednej ze ścian (zabudowanej meblami), są to małe, sześciokątne płytki tworzące mozaikę bieli, szarości z drobnymi elementami koloru lazurowego.

Tags:

Comments are currently closed.