Nowości na blogu

Posted Styczeń 28, 2018Comments are off | Uncategorized

Ceny usług budowlanych w roku 2018

Wszelkiego rodzaju remonty czy też prace budowlane możemy wykonać osobiście, choć oczywiście tylko wtedy, jeżeli mamy odpowiednią wiedzę i wystarczające kwalifikacje. Poza tym często do ich wykonania niezbędny jest również i sam sprzęt, którego nie posiadamy, a na przykład musielibyśmy go wypożyczyć czy kupić. Jeżeli dodamy do tego czas realizacji czy zwolnienie z pracy na czas wykonania projektu często okazuje się, że jest to zupełnie nieopłacalne. Wówczas stawiamy na pomoc fachowców i słusznie, bo na rynku nie brakuje dziś specjalistów, którzy na budownictwie znają się jak nikt inny i na pewno nie zawiodą naszego zaufania. Przyjrzyjmy się więc cenom, jakimi operują dziś firmy budowlane. Jak na tle lat poprzednich prezentuje się cennik usług budowlanych 2018?

Cena a region

W błędzie są ci, którym wydaje się, że ceny usług budowlanych są takie same w całej Polsce. Nie jest to prawda i warto wziąć to pod uwagę, szukając swojego wykonawcy. To jednak nie jest najważniejsze, ponieważ stawki w poszczególnych regionach są adekwatne do zarobków mieszkających tam osób.

Stawki jednostkowe

Warto pamiętać tutaj o tym, że każdy cennik usług remontowych czy budowlanych zawiera stawki jednostkowe przeliczane na metr kwadratowy lub też bieżący. Oznacza to tylko tyle, że przed wykonaniem poszczególnych prac warto sporządzić przedmiar takich robót. Oczywiście opracowanie takie musi zawierać w sobie między innymi wszystkie dane dotyczące specyfiki remontu, zakresu prac, zastosowanych technologii oraz rzecz jasna ilości potrzebnych materiałów.

Jak zaoszczędzić na wykonawcy?

Każdy z nas chce dziś zaoszczędzić możliwie jak najwięcej, choć zazwyczaj nie kosztem jakości prac. Dlatego też zbędna oszczędność nie ma sensu, jeżeli w zamian otrzymamy usługę, która nie będzie nas satysfakcjonowała, a prace remontowe za chwilę będziemy musieli powtórzyć, kładąc na to kolejne środki. Wiązać się to bowiem będzie tylko i wyłącznie ze stratą.

Co ciekawe znalezienie dość taniego wykonawcy, który spełni nasze wymagania finansowe, a przy tym jakościowe nie jest wcale zbyt trudne. Najlepiej w takiej sytuacji umieścić swój anons ogłoszeniowy, który ulokować trzeba na portalu, na który zaglądają wykonawcy. Najpopularniejszym serwisem jest tu portal ogłoszeniowy wycenione.pl.

To oczywiście tylko jeden ze sposobów. Na pewno mniej za usługi zapłacimy wtedy, kiedy remont zlecimy prywatnym wykonawcom, którzy mają fach w ręku. Wówczas jednak nie otrzymamy w zamian żadnego dokumentu potwierdzającego wykonanie usługi, a więc paragonu czy faktury.

Tags:

Comments are currently closed.