Nowości na blogu

Posted Październik 28, 2020Comments are off | Uncategorized

Czym są panele winylowe?

Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad tym, jaki materiał wybrać na wykończenie swoich podłóg, oprócz naturalnego drewna, ceramiki oraz paneli laminowanych, mają jeszcze do dyspozycji podłogi winylowe. Tak ogromny wybór różnego rodzaju opcji może sprawić, że ciężko będzie podjąć decyzję- każdy z tych materiałów jest inny, nadaje się do innych pomieszczeń i inaczej się prezentuje w praktyce.

 

Warto wiedzieć o tym, czy są panele winylowe. Powstają one jako produkt zlepiony z wielu warstw, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią ich grubość. Kluczowa jest jednak górna warstwa, która posiada swój niesamowity wzór i rysunek, a którą dodatkowo pokrywa się specjalną powłoką poliuretanową. To dzięki niej w praktyce panele te są bardzo odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, mają połysk, a także bardzo dobrze radzą sobie z wilgocią. Panele te nie odkształcają się pod wpływem gorąca i bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Nie wymagają wielu zbyt skomplikowanych zabiegów, aby dobrze się prezentować zarówno we wnętrzu klasycznym jak i nowoczesnym.

 

Jak takie panele mogą się prezentować w praktyce?

 

Ich ogromną zaletą jest to, że taka podłoga winylowa bardzo dobrze dopasowuje się do podłoża i je wyrównuje. Dlatego też będzie polecana tam, gdzie wyrównywanie remontowanej podłogi byłoby zbyt czasochłonne i kosztowne- podłoga winylowa doskonale zamaskuje wszelkie niedociągnięcia. Sporą zaletą takiej podłogi jest też dość duża dostępność różnych wzorów i faktur- od imitacji drewna czy też betonu, aż po imitacje takich skał jak marmur i granit. Z wykorzystaniem tego materiału wykończeniowego można więc stworzyć oryginalne i ciekawe wnętrze. Taka podłoga będzie też opcją bardzo przystępną cenowo, którą warto wziąć pod uwagę przy szerzej zakrojonym remoncie. Dobrze jest oczywiście wcześniej zobaczyć, jak taki materiał prezentuje się na żywo, móc dotknąć jego powierzchni i ocenić, jaka imitacja najlepiej pasowałaby do danego pomieszczenia.

 

Tags:

Comments are currently closed.