Nowości na blogu

Posted Styczeń 19, 2018Comments are off | Uncategorized

Fioletowa aranżacja kuchni

Barwę fioletową uzyskuje się poprzez zmieszanie niebieskiego z czerwienią. Jest to kolor władzy, szlachetności, uduchowienia, bogactwa, prestiżu i… ekstrawagancji. Ze względu na jej szlachetne korzenie barwa ta nadal rzadko bywa wykorzystywana w aranżacji wnętrz. Dlatego każdy, kto marzy o wyróżniającej się, oryginalnej i luksusowej kuchni powinien wziąć pod uwagę możliwość zaaranżowania tej w przestrzeni w odcieniach fioletu. Oto kilka propozycji na kuchnie w fiolecie.

  1. W wersji pierwszej proponujemy kuchnię w lawendowym odcieniu fioletu. Na podłodze proponujemy białe wielkoformowtowe płytki, które można zdobyć między innymi tutaj – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/ , takie same płytki pokrywają ściany kuchni, za wyjątkiem przestrzeni pomiędzy meblami. Meble także powinny być białe podobnie jak sprzęty AGD. Blat kuchenny w kolorze naturalnego drewna, zaś szafki wiszące nad blatem powinny mieć fronty w lawendowym kolorze, powinny być wysokiego połysku. Przestrzeń pomiędzy blatem a szafkami zajmują szklane, białe płytki 3D z kwiatami lub polami lawendy. Stół także w kolorze naturalnego drewna, zaś obicia krzeseł powinny być również w kolorze lawendy, której nie powinno zabraknąć także w doniczce zdobiącej okno.

  2. Wersja druga, to wersja z kolorem purpurowym. Tym razem meble kuchenne mają kolor biały, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniają płytki w kolorze purpurowym. Podłoga wykonana jest z ciemnego drewna lub płytek imitujących drewno, podobnie blat kuchenny. Ponadto w kuchni mamy także ladę z ciemnego drewna, przy której dumnie prezentują się wykonane z fioletowej ekoskóry dwa rozłożyste fotele. Na blacie ułożone zostały purpurowe maty oraz fioletowe storczyki. Sprzęty AGD pod zabudowę. W kuchni zaprojektowano podwieszany sufit w białym kolorze i z ledowym oświetleniem.

  3. Ciemnofioletowa wersja trzecia zakłada wykorzystanie w kuchni białej farby na ścianach oraz szarych płytek o dużym formacie. Przestrzeń między blatem kuchennym a znajdującymi się powyżej wiszącymi szafkami wypełniają białe płytki. Szafki dolne wykonane są w kolorze ciemnego drewna lub wręcz czarnym, blat kuchenny jest szary, natomiast wysoka stojąca szafka oraz najwyżej zawieszone szafki mają kolor ciemnego fioletu, szafki wiszące z drugim rzędzie, poniżej mają kolor biały, podobnie jak okap kuchenny. Uzupełnieniem całej aranżacji są drobne detale w intensywnym fiolecie. Taki kolor mają między innymi żaluzje w oknie, czy jest on dominującym elementem ozdób zawieszonych na jednej ze ścian.

Tags:

Comments are currently closed.