Nowości na blogu

Posted Grudzień 27, 2017Comments are off | Uncategorized

Materiały wykończeniowe

Każdy inwestor, który planuje budowę domu lub, którego budowa jest już na ukończeniu, prędzej czy później zetknie się z pytaniem o materiały jakich użyje do wykończenia wnętrz. Jeśli w planach ma wynajęcie dekoratora wnętrz to już na etapie, gdy prace budowlane się kończą powinien się z nim skontaktować i ustalić szczegóły wykończenia wnętrz, jeśli natomiast we własnym zakresie chce urządzać swoje wnętrza to powinien poszukać inspiracji, stworzyć własny plan przestrzeni i ich zaaranżowania oraz dobrać odpowiednie materiały wykończeniowe, a trzeba przyznać, że jest ich niemało i każdy ma swoje wady i zalety.

Wykończenie podłóg

Wśród materiałów wykończeniowy, które doskonale nadają się jako pokrycia podłóg jest naprawdę wiele różnych produktów, często są one dobierano do poszczególnych pomieszczeń, np. płytki ceramiczne najczęściej stosuje się w łazienkach i kuchniach, nie oznacza to jednak, że nie nadają się one także do salonów. Obecnie produkowane są płytki imitujące drewno, czy panele oraz płytki marmurowe, które także efektownie wyglądają w salonie, różne typy płytek podłogowych można obejrzeć na stronie – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/vallelunga/. Innym często wybieranym pokryciem podłóg są wspomniane już panele oraz ich starszy brat, czyli parkiet. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, parkiet są droższe, ale dzięki cyklinowaniu mogą służyć dziesiątki, a nawet setki lat, wciąż wyglądając jak nowe. Inną formą, coraz rzadziej wybieraną w domach, ale często widywaną w biurach jest zastosowanie wykładzin lub linoleum.

Wykończenie ścian

Najprostszym i chyba najczęściej wybieranym rozwiązaniem w zakresie wykończenia ścian jest ich tynkowanie, wygładzanie oraz malowanie. Obecnie na rynku jest wiele różnorodnych rodzajów, farb – jedne są odporne na ścieranie, dzięki czemu można je utrzymać w czystości przy pomocy szmatki i wody, inne mają taki skład chemiczny, który oczyszcza powietrze. Obok farby, na ścianach często nadal stosowane są tapety, które pozwalają na umieszczenie na ścianach ukochanych krajobrazów, zdjęć idoli czy reprodukcji dzieł znanych artystów. W kuchniach i łazienkach najczęściej stosowane są płytki ścienne, wśród nich ciekawym rozwiązaniem są płytki 3D również tapery 3D zasługują na uwagę wszystkich, którzy uwielbiają nietypowe rozwiązania. Ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących drewno będzie boazeria czy drewniane panele ścienne, a tych, którzy chcą uniknąć zabrudzeń na ścianach, ale nie pałają miłością do płytek powinny zainteresować lamperie.

Tags:

Comments are currently closed.