Nowości na blogu

Posted Wrzesień 25, 2018Comments are off | Uncategorized

Meble drewniane czy z płyty, co wybrać?

Od czasu do czasu obserwuje się pewne trendy związane z meblowaniem domu. Wiodące sklepy meblowe, wzorując się na trendach również zagranicznych, wprowadzają do swojej oferty pewne innowacje, kreując pewien styl. Ostatnio obserwuje się, że do łask wracają meble drewniane, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów.

Meble z płyty

Jeszcze niedawno cieszyły się dużą popularnością. I nie da się ukryć, że nadal mają wielu swoich zwolenników. Płyta meblowa, szczególnie, jeśli są to meble wykonywane na wymiar, pozwala na dużą dowolność realizacji. Warto jednak zauważyć, że płyty są różne. Dla konsumenta liczy się zazwyczaj jej trwałość oraz wygląd zewnętrzny. Płyty meblowe mogą również imitować drewno. Najczęściej do produkcji mebli wykorzystywane są płyty fornirowane lub typu MDF.

Meble drewniane

Meble drewniane są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż te z płyty meblowej. Jednak za ceną idzie również jakość, która w przypadku mebli drewnianych jest nieporównywalnie lepsza. Trwałość, odporność na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechaniczne, ale również estetyka wykonania mebla i cena, to czynniki, które najczęściej grają kluczową rolę w procesie podejmowania decyzji.

fot: https://meblezych.pl/komody

Drewno czy płyta, co wybrać?

Decyzja dotycząca zakupu mebli zazwyczaj podejmowana jest w oparciu o indywidualne preferencje konsumenta. W wielu przypadkach, to właśnie cena stanowi czynnik decydujący. Jeżeli jednak najbardziej zależy nam na jakości, warto rozważyć zakup mebli z litego drewna. Są wytrzymalsze, ale również bardzo praktyczne i estetyczne. Komody drewniane sprawdzą się idealnie zarówno w przedpokoju, jak i w salonie czy w sypialni. Komoda z szufladami jest często doskonałą alternatywą dla zajmujących dużo miejsca szaf. Decydując się na zakup mebli w jednym sklepie, lub powierzenie wykonania jednej z firm zajmujących się produkcją mebli mamy gwarancję, że wszystko będzie wyglądało na oryginalny komplet. Szafa, komoda, a nawet łóżko sypialniane mogą stanowić jedną całość, wyglądając jakby zostały zakupione w komplecie.

Tags:

Comments are currently closed.