Nowości na blogu

Posted Luty 27, 2018Comments are off | Uncategorized

Minimalistyczny salon

Minimalizm to oszczędność w ozdobach oraz meblach, jest on jednym z wyznaczników stylu nowoczesnego. Dziś prezentujemy zasady zgodnie z którymi można urządzić doskonały minimalistyczny salon.

Surowe podłogi

W minimalistycznym salonie podłogi będą raczej surowe, a więc próżno szukać tutaj wykładzin i dywanów. Najlepiej sprawdzą się natomiast podłogi drewniane lub płytki z ogrzewaniem podłogowym. Doskonale do minimalistycznego salonu sprawdza się – kolekcja vallelunga płytek podłogowych. Najlepszym wyborem będą podłogi złożone z dużych elementów, a więc wielkoformatowe płytki czy podłogi z desek, odpadają w tym przypadku tradycyjne parkiety czy mozaika.

Biel lub czerń ścian

W przypadku tworzenia minimalistycznego salonu wybór kolorów ścian ogranicza się do dwóch nie – kolorów czyli bieli lub czerni. W przypadku wyboru czarnych ścian salon powinien mieć okna przynajmniej na 3 z nich, aby rozświetlały pomieszczenie.

Meble o geometrycznych kształtach

W zasadzie kolory mebli nie mają w tym przypadku większego znaczenia, mogą to być zarówno białe, czarne, szare, granatowe jak i zielone, czerwone czy niebieskie meble. Kolorystyka w tym przypadku zależy od upodobań właściciela mieszkania. Ważne natomiast jest to, aby meble miały proste, geometryczne kształty. Powinno to być raczej kanciaste bryły, czyli prostopadłościany i sześciany. Ważne jest także to aby ograniczyć liczbę mebli do niezbędnego minimum. W tego typu salonie powinny znaleźć się kanapa, ława, telewizor, półki i szafka lub ewentualnie komoda.

Brak ozdób i bibelotów

W salonie w stylu minimalistycznym nie ma miejsca dla ozdób czy bibelotów. Jeśli właściciel takiego salonu bardzo chce mimo wszystko czymś ozdobić przestrzeń to powinny to być pojedyncze, raczej duże egzemplarze rzeźb, figur, wazonów, czy ramki na zdjęcia. Wszystkie te przedmioty powinny mieć proste, geometryczne kształty. W ramach ozdób można w takim salonie postawić również rośliny, ale ważne by były to rośliny zielone, a nie kwiaty. Ściany takiego salonu mogą zdobić zdjęcia lub abstrakcyjne obrazy, jednak nie powinno być ich zbyt wiele, nie powinny mieć też ozdobnych ram.

Stosując się do tych kilku podstawowych zasad każdy może przeobrazić swój salon w minimalistyczne wnętrze. Co ważne takie salony powinny być niezwykle przestrzenne, wydawać się niemal puste, powinny być także bardzo dobrze oświetlone. Choć lampy także mają proste formy we wnętrzach tego typu można stworzyć ciekawe instalacje świetle, które będą eksponowały pewne elementy wyposażenia.

Tags:

Comments are currently closed.