Nowości na blogu

Posted Październik 20, 2017Comments are off | Uncategorized

Najlepsi producenci płytek ceramicznych z Włoch

Nie jest tajemnicą, że na polskim rynku większość dostępnych płytek ceramicznych jest produkcji krajowej. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tu też znaleźć płytek, które są wykonywane przez firmy z Włoch czy Hiszpanii. Najwyżej cenione na świecie są tutaj płytki z Półwyspu Apenińskiego, a więc to tym firmom chcielibyśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Skoro w polskich sklepach i salonach są one coraz popularniejsze, weźmy pod uwagę firmy Ariostea oraz Basaltina. Czy warto decydować się na płytki tych producentów?

Arioseta

W pierwszej kolejności odnieśmy się do firmy Arioseta, której produkty pośród klientów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak oto trzeba tutaj pamiętać o tym, że na rynek dostarcza ona płytki nie tylko niezwykle estetyczne, ale również i bardzo trwałe. Można byłoby je nazwać również niezniszczalnymi, bo są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na uwagę zasługuje również rozmaita stylistyka. W ofercie tego producenta nie brakuje płytek, które imitują drewno, kamień oraz marmur. Poza tym wspomnijmy również o tym, że domeną firmy Ariostea są płytki w dużych formatach 100 × 300 cm czy 150 × 300 cm.

Basaltina

Wielkich zastrzeżeń nie można mieć na pewno również i do drugiego producenta. Wystarczy dodać, że firma Basaltina na rynku funkcjonuje nieprzerwanie od roku 1925, a więc za kilka lat będzie obchodzić swoje stulecie. Jest to najlepszy dowód na to, że jest to twór, który sprosta wymaganiom rynku w każdym jego momencie.

Same płytki od firmy Basaltina są natomiast bardzo trwałe oraz naprawdę piękne. O ich jakości świadczy również fakt, że wykorzystano je w najstarszym i największym muzeum w Stanach Zjednoczonych, a więc The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Ponadto korzysta z nich także Dolce & Gabbana, a kamień dostarczony przez Basaltina posłużył też przy budowie Sagrada Familia w Barcelonie. Lepszej reklamy mieć chyba już nie można. Bez wątpienia płytki tego producenta spełnią wymagania nawet najwybredniejszych klientów.

 

Tags:

Comments are currently closed.