Nowości na blogu

dom drewniany

Posted Luty 27, 2021Comments are off | Uncategorized

Opinie o domach drewnianych całorocznych – zalety i wady

Jeszcze do niedawna opinie o domkach drewnianych całorocznych bywały różne, ze względu na to, że zarówno budynki stworzone z prefabrykatów w szkielecie, jak i również domki z bali drewnianych, kojarzyły się przede wszystkim z budownictwem letniskowym. Aktualnie już od kilku lat inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domów całorocznych, które wykonane są w technologii drewnianej.

Drewniany dom całoroczny

Domy wykonane z drewna są przede wszystkim zgodne z naturą, wysoko energooszczędne i proekologiczne. Dodatkowo drewniane domy zapewniają możliwość uzyskania wysokich parametrów cieplnych. Projekty drewnianych domów stanowią również grupę budynków charakteryzujących się niską energetycznością i są jednocześnie uważane za domy pasywne.

W przypadku tradycyjnego – murowanego domu jednorodzinnego uzyskanie takich samych parametrów, jak w przypadku domu drewnianego, może wiązać się nie tylko z dużo większym nakładem pracy, ale i również ze znacznie większymi nakładami finansowo-materiałowymi. W przypadku budowy domów z drewna, spokojnie można uzyskać podobne parametry, w dużo prostszy i przede wszystkim mniej pracochłonny, oraz szybszy sposób.

Budowa domu drewnianego całorocznego

Jedną z najczęściej wymienianych zalet pośród opinii o domach drewnianych całorocznych, jest ich bardzo krótki czas budowy, wystarczą jedynie 3-4 miesiące, aby można było postawić w pełni gotowy do zamieszkania dom. Jest to genialne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą jak najszybciej przeprowadzić się do swojego nowego, własnego i wymarzonego domu.

W porównaniu z domami murowanymi, których czas budowy wynosi od kilku miesięcy do nawet kilku lat, a sama budowa jest bardzo często nie tylko czasochłonna, ale i również wymaga bardzo dużego zaangażowania – domy drewniane w szkielecie, który jest prefabrykowany, czy chociażby domy z bala stawia się w dużo szybszy i łatwiejszy sposób.

Są to domy, do których idealnie pasuje określenie „szyte na miarę” lub „spod igły”, a dodatkową ich zaletą jest fakt, że prace nad ich budową można wykonywać przez cały rok, bez względu na porę roku, ponieważ jeśli chodzi o budowę z wykorzystaniem technologii drewnianej, znajduje się w niej mało prac z wykorzystaniem wody, której zamarzanie jest najczęstszą z przyczyn przerywania prac na standardowej budowie. Za sprawą tego budowa, jest w stanie przebiegać bez żadnych zbędnych przestojów, które mogłyby być spowodowane nagłymi zmianami warunków atmosferycznych.

Koniecznym warunkiem, który sprawi, że cały proces związany z budową i późniejszym użytkowaniem budynku będzie przebiegał bezproblemowo – jest duża dyscyplina związana z wykonywaniem konstrukcji, wykończeniem i detalami, oraz nieunikniona płynność finansowa inwestora. Wszelkiego rodzaju przestoje w przypadku tej technologii są wręcz niewskazane.

Domy drewniane nie są już tylko i wyłącznie małymi domkami letniskowymi, kojarzonymi z tradycyjną zabudową drewnianą, w dzisiejszych czasach są one przeznaczone do całorocznego zamieszkiwania. Więcej opinii poznasz na https://drewdom.com/domy-drewniane-caloroczne-opinie/.

Tags:

Comments are currently closed.