Nowości na blogu

Posted Styczeń 29, 2019Comments are off | Uncategorized

Regał jako element wystroju wnętrza

Regały to meble, które znajdują szerokie zastosowanie w urządzaniu wnętrz. Najczęściej spotykanym rodzajem jest regał drewniany lub wykonany z płyty MDF. W zasadzie nie ma ograniczeń co do rodzaju drewna z jakiego został wykonany ten mebel. Można znaleźć regał drewniany sosnowy, dębowy, mahoniowy czy hebanowy. Od materiału, z jakiego został wykonany regał zależy jego kolorystyka. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy regał drewniany sosnowy będzie miał jasny kolor. Drewno może zostać zabajcowane lub pomalowane na dowolny kolor przy pomocy farby.

 

Można znaleźć bardzo różnorodne regały. Jedne z nich przyjmują prostą formę szafki z pułkami. Inne mają postać otwartą, gdzie półek nie zasłaniają drzwi. Częstym elementem są przeszklenia w drzwiach regałów. Mogą być one pełne – odsłaniające zawartość wszystkich półek w regale lub częściowe – wówczas część zawartości regału jest zasłonięta przed wzrokiem. Można znaleźć regały w całości wypełnione półkami oraz takie, które w części posiadają szuflady. Niektóre regały nie mają drzwi, są także regały bez tylnej ściany. Są regały szerokie – dwudrzwiowe oraz wąskie – jednodrzwiowe. Różny bywa także ich sposób montażu na rynku najczęściej można spotkać regały wolnostojące, ale są także regały wiszące oraz regały pod zabudowę – umieszczane we wnękach ściennych. Regały podobnie jak inne meble mogą przybierać różny styl. Jedne z nich są bogato zdobione, inne proste i surowe w formie, o czym można przekonać się na – polanomeble.pl/25-regaly.

Regały mogą spełniać bardzo różnorodne funkcje. Mogą stać się elementem wystroju salon, na którym przechowywane będą rodzinne pamiątki i fotografie oraz książki. Świetnie w roli domowej biblioteczki sprawdzają się także w gabinetach. Ustawione w jadalni lub kuchni będą sposobem na przechowywanie zastawy oraz jej jednoczesną ekspozycję. Regał sprawdzi się także w łazience, do przechowywania wszelkiego rodzaju kosmetyków, ręczników, szlafroków, i innych tego typu przedmiotów. Regały znajdują także szerokie zastosowanie w firmach i urzędach do przechowywania dokumentów.

Tags:

Comments are currently closed.