Nowości na blogu

Posted Wrzesień 27, 2018Comments are off | Uncategorized

Rotator hydrauliczny, sterownik kipra i wyciągarka hydrauliczna – brzmi groźnie?

Rotator, to inaczej obrotnica. Czym jest rotator? To nic innego, jak specjalny rodzaj silnika hydraulicznego, dzięki któremu możliwe jest wykonanie ruchu obrotowego. Mechanizm ten wykorzystywany jest w szczególności w żurawiach przeładunkowych oraz ładowarkach. Natomiast sterownik kipra jest urządzeniem, które odpowiada za sterowanie układem dźwigni wywrotu. Wyciągarka hydrauliczna jest sprzętem specjalistycznym, który wykorzystywany jest do wyciągania przedmiotów (w płaszczyźnie poziomej) oraz wciągania (w pionie).

Jak to działa?

Wyciągarka hydrauliczna, sterownik kipra oraz rotator żurawia są urządzeniami specjalistycznymi, które wykorzystywane są w samochodach ciężarowych bądź sprzęcie rolniczym. Każde z nich ma swoje określone zadania, które wykorzystywane są podczas specjalistycznych zadań. Urządzenia te, aby wykonywać przewidziane dla nich zadania potrzebują określonej mocy, która wprawi je w ruch. Bardzo często  są one montowane i wykorzystywane w pojazdach. Jednak aby móc z nich skorzystać, często potrzebna jest także przystawka odbioru mocy. Jest to urządzenie, które montowane jest albo do bloku silnika, albo do bloku skrzyni biegów. Umieszczone w przystawce koła zębate pozwalają na przeniesienie energii z silnika (skrzyni biegów) na przymocowane urządzenie, wywołując tym samym określone czynności, podnoszenie, przemieszczanie czy wyładowywanie.

Co wybrać?

Oczywistym wydaje się fakt, że należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, bo przystawka była dopasowana do modelu skrzyni biegów lub typu silnika. Następnie należy upewnić się, że specjalistyczny sprzęt, z jakiego chcemy korzystać będzie również będzie kompatybilny z przystawką. W kolejnym kroku należy rozważyć indywidualne bardziej szczegółowe cechy, które charakteryzują konkretny sprzęt. Sprzęty te wykorzystywane są w przez firmy specjalistyczne, które wybierają urządzenia zgodnie ze swoimi potrzebami. W przypadku rotatora czy wyciągarki hydraulicznej do 3,6 tony https://hydroexpert.eu/WYCIAGARKA-3-6-TONY-c45 jedną z najważniejszych cech jest udźwig, stąd ważne jest tonaż, jaki firma będzie obsługiwać. Warto dobierać sprzęt dedykowany do potrzeb.

Tags:

Comments are currently closed.