Nowości na blogu

Posted Luty 25, 2018Comments are off | Uncategorized

Urządzamy funkcjonalny gabinet

Gabinet to dla wielu osób niezbędne pomieszczenie w domu, które umożliwia im pracę w domowym zaciszu lub kultywowanie swojego hobby. Ponieważ w gabinecie pracujemy i chcemy mieć ciszę, spokój oraz możliwość skupienia się powinno to być wygodne pomieszczenie, które nie będzie rozpraszało uwagi. Ważnym elementem gabinetu będzie także odpowiednie oświetlenie. Gabinet można urządzić na wiele różnych sposobów, są jednak elementy, które z pewnością się w nim znajdą.

Jednym z takich elementów jest niewątpliwie biurko, bez którego trudno wyobrazić sobie gabinet. Powinno być ono dostosowane do wzrostu oraz w zależności od sposobu korzystania z niego wystarczająco obszerne. Np. jeśli właściciel gabinetu planuje zarówno korzystać z dokumentów papierowych, jak i elektronicznych blat powinien być na tyle szeroki by zmieściły się na nim jednocześnie akta i notatki, jak i komputer. Jeśli natomiast w gabinecie będziemy korzystali wyłącznie z komputera warto rozważyć zakup specjalnego, dedykowanego biurka pod komputer.

Ważne jest także czy właściciel będzie potrzebował biurka i czy jego szuflady powinny być zamykane na klucz. Oczywiście znaczenie ma też sama aranżacja, czy będzie to gabinet w nowoczesnym stylu czy bardziej ekskluzywny, odnoszący się do arystokratycznych wzorców. Biurka, które będą pasowały do takiego gabinetu można znaleźć na stornie – https://meblezkrakowa.pl/17-biurka.

Kolejnym istotnym elementem będzie fotel, powinien on z jednej strony estetycznie współgrać z biurkiem i wystrojem całego gabinetu, zatem jeśli jest to nowoczesny gabinet to fotel czy krzesło obrotowe powinno również mieć nowoczesny design, w przypadku gabinetów vintage świetnie sprawdzą się fotele i krzesła w obiciem skórzanym oraz szerokimi podłokietnikami. Znaczenie niebagatelne będzie miała także wysokość fotele, ustawienie oparcia i inne tego typu elementy, które w większości foteli i krzeseł biurowych można dostosowywać indywidualnie.

Jak już wspomniano w gabinecie ogromne znaczenie ma także odpowiednie oświetlenie biurko powinno zostać umieszczone bokiem do okna, tak by światło słoneczne padało na pulpit biurka i oświetlała dokumenty czy klawiaturę komputera, a jednocześnie nie odbijało się w monitorze. Konieczne jest zastosowanie oświetlenie centralnego w postaci wiszącej u sufitu lampy oraz punktowego, które stanowi lampka na biurku. Styl lamp będzie zależał od stylu całej aranżacji, w przypadku nowoczesnych lamp będą to oprawy aluminiowe lub białe, w przypadku gabinetów bardziej tradycyjnych powinny mieć one abażury kolorystycznie pasujące do całości aranżacji.

Tags:

Comments are currently closed.