Nowości na blogu

Posted Styczeń 29, 2020Comments are off | Uncategorized

Ważne elementy instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna to obecnie standardowy, obowiązkowy element w każdym mieszkaniu czy domu. Projektowana już na etapie wykonywania projektu domu, powinna być wykonywana przez doświadczonego elektryka. Zaopatrzenie w poszczególne elementy osprzętu elektrycznego dobrze jest wykonać wcześniej, na przykład odwiedzając takie miejsce jak świetnie zaopatrzona hurtownia elektryczna. Znajdziemy tutaj wszystko, co jest nam potrzebne, a dodatkowo możemy liczyć na naprawdę bardzo atrakcyjne ceny. Co ważne, jedną z takich hurtowni jest Elkag Kielce – hurtownia, którą na pewno warto wziąć pod uwagę wybierając się na zakupy budowlane.

 

Jak przedstawia się sieć przewodów elektrycznych w każdym domu?

 

Jej wielkość jest uzależniona od wielkości domu, jego układu oraz ilości odbiorników. Najczęściej, cała instalacja dzieli się na dwa główne obwody. Jeden obwód zasila oświetlenie, drugi z kolei jest wykonywany po to, aby móc zasilać wszelkie urządzenia pracujące na prąd. Swój początek każda instalacja ma w miejscu, w którym główny przewód elektryczny zostaje wprowadzony do domu. Następnie, już w  budynku powinna się znaleźć specjalna rozdzielnica, w której umieszczone zostaną bezpieczniki. Najczęściej taka rozdzielnica jest wykonywana w wersji natynkowej lub wnękowej, w postaci niewielkiej szafki, do której powinniśmy mieć cały czas łatwy dostęp.

Drzwiczki powinny posiadać niewielkie okienko. Skrzynka, oprócz bezpieczników, powinna posiadać urządzenia, które będą sterować i łączyć różne elementy instalacji odbiorczej. Ze skrzynki wychodzą kolejno przewody, jakie następnie są rozprowadzane po całym mieszkaniu. Liczba obwodów zależy od powierzchni mieszkania, a konkretniej od liczby i mocy odbiorników. Dlatego też układ instalacji powinien od początku do końca być przemyślany. Chociażby dlatego, że przewody są ukrywane w ścianach, a późniejsze prace remontowe na instalacji elektrycznej zazwyczaj są problematyczne pod kątem dużej ilości prac budowlanych, jakie trzeba przeprowadzić.

To, co świadczy o tym, że w mieszkaniu znajduje się instalacja to same oprawy, które znajdują się na jej końcu. To one są najmocniej widoczne i rzucające się w oczy. To też takie elementy całego osprzętu jak gniazdka, kontakty, a także same lampy. Dlatego też bardzo często inwestorzy dokładają wszelkich starań do tego, aby te elementy cechowały się wysoką estetyką i były swoim projektem dostosowane do stylistyki całego mieszkania. Obecnie też nie jest to specjalnie trudne, biorąc pod uwagę niesamowicie szerokie zaopatrzenie sklepów i hurtowni.

Tags:

Comments are currently closed.