Płyty pilśniowe – zastosowanie materiału drewnopochodnego
Płyty pilśniowe to jeden z najczęściej wybieranych na rynku produktów, które stworzone zostały z materiałów drewnopochodnych. Płyty pilśniowe posiadają szerokie zastosowanie, nie tylko w przemyśle meblarskim, ale także w branży budowlanej. O popularności płyt pilśniowych decydują przede wszystkim ich właściwości takie jak niezwykła trwałość, ale i elastyczność. Obecnie na rynku możemy spotkać kilka rodzajów płyt pilśniowych, a każdy z nich charakteryzuje się różnymi właściwościami. Dlatego przed podjęciem zakupu warto wiedzieć nieco więcej na temat zastosowania i właściwości płyt pilśniowych.
Płyty pilśniowe – rodzaje
Na rynku możemy spotkać trzy rodzaje płyt pilśniowych, które różnią się przede wszystkim gęstością, która w przypadku płyt pilśniowych zależna jest od procesu prasowania. Tak więc wyróżnić możemy:
- LDF – płyty o gęstości mniejszej niż 650 kilogramów na 1 metr sześcienny, są one stosunkowo miękkie i giętkie, dlatego nie są one odporne na obciążenia, płyty LDF mają również porowatą powierzchnię, przez co nie powinno się ich wykorzystywać w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza,
- MDF – gęstość płyt pilśniowy MDF waha się od 650 do 850 kilogramów na 1 metr sześcienny, są to płyty twarde, trwałe, o jednolitej i stosunkowo gładkiej powierzchni, są one wykorzystywane zarówno w przemyśle meblarskim, jak i budowlano-remontowym,
- HDF – płyty pilśniowe o gęstości większej niż 900 kilogramów na 1 metr sześcienny, są one niezwykle twarde i odporne na różnego rodzaju obciążenia, najczęściej płyty pilśniowe HDF wykorzystywane są do produkcji paneli podłogowych oraz w pracowni stolarskiej.
Płyty pilśniowe – wady i zalety
Płyty pilśniowe Paged Składy posiadają wiele zalet, dzięki którym klienci z wielką chęcią wykorzystują je do własnych celów. Mowa tu o zaletach takich jak stosunkowo niska cena, ciekawy i niebanalny wygląd płyt pilśniowych oraz produktów z nich wykonanych oraz oczywiście trwałość materiału, która pozwala na korzystanie z płyt przez kilkanaście lat, bez konieczności ich wymiany. Jedyną wadą jaką możemy zauważyć w przypadku płyt pilśniowych jest brak odpowiedniej wiedzy na ich temat, która może prowadzić do wykorzystania płyt w nieodpowiedni sposób, na skutek czego możemy pożegnać się z trwałością produktu.
Zapoznaj się z ofertą: https://pagedsklady.pl/.
Comments are currently closed.