Nowości na blogu

Posted lipiec 7, 2023Comments are off | budownictwo, produkcja

Co to jest farma fotowoltaiczna i czy warto w nią zainwestować?

Instalacje fotowoltaiczne coraz częściej goszczą na dachach domów jednorodzinnych, a nawet bloków mieszkalnych czy obiektów firmowych. Jak się jednak okazuje, fotowoltaika może służyć nie tylko celom prywatnym lub biznesowym, ale również stanowić źródło stałego dochodu. W tym kontekście warto poznać pojęcie farmy fotowoltaicznej i tego, jak czerpać z niej korzyści, np. z pomocą Elektromasters.

Czym jest farma fotowoltaiczna?

Farma fotowoltaiczna to instalacja składająca się z setek modułów fotowoltaicznych, ustawionych na wspólnej przestrzeni (najczęściej na gruncie). Jej zadaniem jest produkowanie bardzo dużej ilości energii elektrycznej, którą następnie można sprzedać – osobom fizycznym albo właścicielom firm.

Liczba farm fotowoltaicznych w naszym kraju rośnie, co wynika z ogromnego zapotrzebowania na tani prąd oraz możliwość zarobku, jaką daje taka instalacja. Inwestycja w farmę jest możliwa w wielu przypadkach, a pomoc w tym zakresie świadczą różne firmy, np. Elektromasters.

Jak zainwestować w farmę fotowoltaiczną i czerpać z niej korzyści?

Zarabiać na farmie fotowoltaicznej można na dwa sposoby – tworząc ją samodzielnie albo wykupując udziały w spółce odpowiedzialnej za jej budowę. Ta pierwsza opcja wymaga oczywiście bardzo dużego kapitału, dlatego wielu inwestorów decyduje się na drugie rozwiązanie. Wystarczy wnieść swój wkład, a następnie – w oparciu o jego wysokość – czerpać odpowiednie zyski. Pomoc w zakresie wszelkich formalności można uzyskać dzięki wielu firmom, takim jak wspomniane wcześniej Elektromasters.

Jak można zarabiać na farmie fotowoltaicznej? Jest to możliwe poprzez:

  • sprzedaż prądu na podstawie umów PPA, których stronami są producent energii elektrycznej oraz kupujący;
  • sprzedaż do sprzedawcy zobowiązanego, a więc po średniej cenie rynkowej z poprzedniego kwartału;
  • sprzedaż na aukcji OZE, dzięki której możliwe będzie sprzedawanie prądu po stałej cenie przez nawet 15 lat, co zapewnia stały przychód.

Możliwości jest więc wiele, dlatego budowa farm fotowoltaicznych cieszy się rosnącą popularnością – z każdym rokiem w Polsce powstają nowe, potężniejsze instalacje tego typu.

Chcesz zainwestować w farmę fotowoltaiczną albo dowiedzieć się więcej na ten temat? Odwiedź stronę Elektromasters: https://elektromasters.com.pl/oferta/farmy-fotowoltaiczne/ albo skontaktuj się ze specjalistami tej firmy, którzy udzielą Ci niezbędnych informacji oraz pomogą zarabiać na farmie fotowoltaicznej!

Tags:

Comments are currently closed.