Aranżacja domu

Każdy chciałby, aby w jego domu wnętrza były estetyczne i ciekawe. Aby to osiągnąć należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach projektowania wnętrz.

Aranżując pomieszczenia w domu należy dokonać jego podziału na strefy, podstawowy podział to podział na strefę dzienną i nocną. W strefie dziennej znajdują się pomieszczenia, w których za dnia spędza się najwięcej czasu, rozpoczynają się one od wejścia do domu i często pełnią funkcję reprezentacyjną, zaś część nocna to sypialnie.

Aranżując wnętrza należy pamiętać o wygodzie i komforcie mieszkańców domu, zatem powinien on zostać tak urządzony by codzienne przebywanie w nim było przyjemnością, dotyczy to zarówno rozłożenia mebli, jaki wyboru stylu w jakim dom zostanie urządzony.

Ważnym elementem aranżacji wnętrz jest odpowiedni dobór podłóg oraz koloru ścian, stanowią one tło dla całej aranżacji, dlatego powinny one zostać dobrane tak, aby pasowały do stylu dekoracji pomieszczeń.

Aranżacje wnętrz rozpoczyna się od największych elementów, czyli mebli wielkogabarytowych i stopniowo przechodzi się do coraz mniejszych, by zakończyć na detalach w stylu wazonu z kwiatami.