Projekt domu

Projekt domu to pierwszy etap rozpoczynający proces budowy domu. Przed wizytą u architekta oraz decyzją co do projektu domu warto poznać kilka istotnych faktów.

1.Projekt nie musi być przygotowany specjalnie na zamówienie – inwestorzy poszukujący projektu domu mogą go zamówić u architekta, ale istnieje także możliwość zakupu gotowego projektu domu, który zostanie zaadaptowany do potrzeb działki.

2.Małe działki oraz wąskie działki mają pewne ograniczenia – prawo budowlane wprowadza ograniczenia w budowie domów na małą czy wąską działkę, dlatego projekt architekta może różnić się od wizji właściciela, a różnice te będą podyktowane przepisami prawa.

3.Myśląc o domu energooszczędnym już na etapie jego projektowania warto poinformować o tym architekta, wówczas zaprojektuje on budynek, który będzie posiadał odpowiednią ekspozycję i elementy niezbędne do tego, aby zwiększyć energooszczędność domu.

4.Wybierając projekt domu spotkać można takie terminy jak powierzchnia zabudowy Termin ten odnosi się wyłącznie do budynku i w powierzchni zabudowy nie są uwzględnione schody, ganki, balkony.