Nowości na blogu

przyłącza wodociągowe

Posted czerwiec 26, 2019Comments are off | Uncategorized

W jaki sposób wykonuje się przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne?

Budowa kolejnego przyłącza kanalizacyjnego jest potrzebna w momencie powiększania sieci wodno- kanalizacyjnej, a więc wtedy, kiedy kolejne gospodarstwo chciałoby przyłączyć się do systemu, zarówno w kwestii poboru wody, jak i utylizacji ścieków. Czasem projekty przyłączy nie obejmują jednak tylko jednego gospodarstwa, a mogą obejmować nawet całe gminy i naprawdę wiele punktów poboru. W każdym z tych przypadków konieczny jest dobrze opracowany projekt, na przykład projekt przyłącza kanalizacyjnego. To on jest podstawą wszelkich prac, jakie będą miały zostać wykonane.

Wszystko wymaga odpowiedniego projektu

Projekt zakłada zarówno umiejscowienie rurociągu, a także miejsca planowanych wykopów. Zakłada także wszelkie niezbędne urządzenia i studzienki, które sprawiają, że całość może efektywnie działać. Projekt przyłącza wodociągowego pozwala także bardziej precyzyjnie oszacować koszty całego przedsięwzięcia, a w końcu- pozwala wybrać odpowiednią firmę, która będzie mogła podjąć się prac- ze szczególnym uwzględnieniem poprowadzenia samego rurociągu. Firma, która zaprojektuje przyłącze powinna posiadać już w tym temacie doświadczenie, a także specjalistyczną wiedzę. Taką firmą jest:

W jaki sposób może zostać poprowadzony rurociąg całego systemu?

Przedsiębiorstwa, które będą w stanie wykonać dobry projekt przyłącza wodociągowego, za pewne będą mogły zająć się też wykonawstwem zaplanowanych prac. Metody poprowadzenia rurociągu mogą być dwie- metoda tradycyjna polega na przeprowadzeniu na całej długości planowanego rurociągu wykopów na taką głębokość, na jakiej mają znaleźć się rury. Jest to metoda, która wymaga przyjętego harmonogramu prac, które mogą trochę potrwać. Alternatywę stanowi technologia przewiertu sterowanego, która jest metodą bezwykopową. Podczas jej stosowania, konieczne jest jedynie wykonanie wykopów pilotażowych, których ilość jest ograniczona do minimum. Wykop pilotażowy w kolejnym kroku zostaje odpowiednio rozwiercony do wielkości rury, która będzie miała zostać ułożona pod ziemią. Za pomocą specjalnej maszyny pod ziemię zostaje wciągnięta specjalna rura osłonowa, za pomocą której wykonany zostanie tunel. Dzięki możliwości przewiertu sterowanego można wykonywać odcinki rurociągu do 200 m długości.

Szybko i bez większych komplikacji

Nowoczesne technologie pozwalają na szybsze zakończenie projektu, a co za tym idzie- realizację wykonania przyłącza. Z pewnością, korzystanie z tych technologii znacznie ułatwia przeprowadzanie wszelkich prac, nawet jeśli mówimy o niewielkim odcinku przyłącza do konkretnego gospodarstwa domowego. Podobne, nowoczesne techniki są stosowane przy okazji renowacji sieci, które już mają swoje lata i są już mocno wyeksploatowane. Dzięki technice bezwykopowej, możliwe jest uszczelnianie rurociągów na całej ich długości bez konieczności dostawania się do rur z powierzchni ziemi. To również technika warta uwagi, która pozwala na spore oszczędności, a daje możliwość ponownego uszczelnienia rur na okres około 50 lat.

Jeżeli potrzebujesz projektu przyłącza zapoznaj się z ofertą: http://terlan.pl/oferta/budowa-sieci-i-przylaczy-wod-kan/

Tags:

Comments are currently closed.