Nowości na blogu

Posted styczeń 14, 2023Comments are off | budownictwo, dom

Jak czyścić płytki ceramiczne? Domowe metody, które działają!

Płytki ceramiczne to niezwykle popularne rozwiązania, które stosuje się w domach, mieszkaniach, a także obiektach firmowych czy użyteczności publicznej. Są niezwykle piękne, odporne na uszkodzenia oraz łatwe w konserwacji. Czasami jednak ulegają zabrudzeniom, dlatego warto dowiedzieć się, jak czyścić płytki ceramiczne. Oto kilka domowych (i nie tylko!) metod, które okazują się niezwykle skuteczne – bez względu na to, czy posiadasz glazurę, terakotę, czy gres.

Jak czyścić płytki ceramiczne? Wystarczą płyn do mycia naczyń, ocet albo soda

Codzienna pielęgnacja płytek ceramicznych nie wymaga stosowania specjalistycznych środków, ani nawet domowych produktów, które można znaleźć w kuchennych szafkach. Jedyne, czego potrzebujesz, by usunąć kurz albo drobne zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania, to delikatna ścierka lub gąbka zwilżona wodą. Po przetarciu powierzchni płytek ponownie będą one czyste i estetyczne.

A jak czyścić płytki ceramiczne, gdy pojawiają się na nich większe zabrudzenia, np. w postaci tłustych plam? My polecamy przede wszystkim środki, które dostępne są w każdej kuchni. Mowa tu o płynie do mycia naczyń, occie albo sodzie oczyszczonej. Wystarczy stworzyć roztwór z jednego z tych preparatów i przetrzeć powierzchnię płytek. Jeżeli to nie pomaga, możesz pozostawić przygotowaną substancję na powierzchni płytek – po kilkudziesięciu minutach nawet najbardziej intensywne zabrudzenia powinny zniknąć!

Specjalistyczne preparaty na najbardziej intensywne zabrudzenia

Oczywiście są sytuacje, w których domowe metody mogą nie być skuteczne. Jak czyścić płytki ceramiczne z najbardziej intensywnych zabrudzeń, w przypadku których poległy nawet ocet czy soda? Na rynku nie brakuje specjalistycznych preparatów, w postaci mleczek, past czy płynów, które skutecznie usuwają trudne plamy – często kosztują nie więcej niż kilkanaście złotych, dlatego nie powinny nadmiernie obciążyć Twojego budżetu.

Jeżeli natomiast chcesz sprawić, by Twoje płytki ceramiczne prezentowały się niezwykle pięknie na co dzień, możesz zastosować specjalne preparaty nabłyszczające, które nadadzą im połysk i spowodują, że kafle będą wyglądały jak nowe!

Mop parowy – idealny do płytek ceramicznych

W przypadku płytek podłogowych doskonale sprawdzi się mop parowy, który pozwala usuwać zabrudzenia wyłącznie przy użyciu wody. Powstająca para o bardzo wysokiej temperaturze nie tylko usunie plamy, ale również wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Dzięki temu zyskasz pewność, że cała powierzchnia Twojej podłogi będzie higieniczna i bezpieczna, np. dla bawiących się na niej dzieci.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz ułatwić sobie czyszczenie płytek ceramicznych, zainwestuj w kafle z najwyższej półki jakościowej. Znajdziesz je w cenionych na rynku salonach z wyposażeniem wnętrz, takich jak miradhome.pl. Polecamy szczególnie kafle od włoskich i hiszpańskich producentów, które nie tylko są najpiękniejsze i najbardziej odporne na uszkodzenia, ale również łatwe w pielęgnacji.

Tags:

Comments are currently closed.