Nowości na blogu

Posted listopad 7, 2022Comments are off | budownictwo, produkcja

Czym charakteryzują się zamiatarki uliczne?

Ciężko jest pomylić ten sprzęt z jakimkolwiek innym. Zamiatarka jest niewielkim pojazdem, który może rozwinąć prędkość maksymalnie do około 50 km/h i który dzięki niewielkiemu rozmiarowi jest dość poręczny w kierowani. Charakteryzuje go też duża zwrotność, co ma spore znaczenie w ograniczonej przestrzeni miejskiej. Najczęściej sprzęt tego typu można spotkać w mieście wczesnym rankiem lub też w godzinach nocnych tak, aby czyszczenie ulic nie kolidowało z intensywniejszym ruchem ulicznym w środku dnia.

To, co już na pierwszy rzut oka wyróżnia te pojazdy do przeszklona kabina operatora, dzięki której można na bieżąco monitorować pracę maszyny. Charakterystyczne są także szczotki umieszczone na froncie pojazdu, które zamocowane na siłownikach hydraulicznych poruszają się ruchem obrotowym.

W jaki sposób zamiatarki oczyszczają ulicę?

Sprzątanie odbywa się tutaj na trzy różne sposoby:

– Poprzez zamiatanie ulic i oczyszczanie ich z pyłu i kurzu. Jest to możliwe dzięki szczotkom, które powinny być ustawione w taki sposób, aby szerokość zamiatania była spora. Zamiatarki posiadają w swoim wnętrzu zbiornik na wodę. Zamiatanie odbywa się z dodatkowym spryskiwaniem powierzchni jezdni po to, aby zniwelować efekt pylenia.

– Zamiatarki posiadają również myjki ciśnieniowe, które można zastosować do usuwania większych nieczystości. Warto sprawdzić zamiatarki dostępne w Terberg Matec Polska, które są maszynami naprawdę świetnie wyposażonymi i komfortowymi w pracy.

– Wyposażeniem każdej zamiatarki jest także odkurzacz o dużej mocy ssącej.

Wybierając zamiatarki znanych producentów można liczyć na to, że łatwo będzie o części zamienne johnston. Pamiętajmy bowiem o tym, że tak samo jak samochody- maszyny te również można serwisować tak, aby jak najdłużej mogły pozostawać w użytku. Wszystkie części zamienne johnston można zamówić już podczas ewentualnej naprawy. Zamiatarki można zakupić na własność jako inwestycję w całą flotę tych maszyn, ale też można taki sprzęt wynająć.

https://www.terbergmatec.pl/

 

Tags:

Comments are currently closed.