Nowości na blogu

dom mieszkanie

Posted Marzec 6, 2020Comments are off | Uncategorized

Co będzie bardziej korzystne – budowa domu czy kupno mieszkania?

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy chcemy już mieszkać sami lub ewentualnie ze swoją drugą połówką.

Często też myślimy o założeniu własnej rodziny, do czego potrzebujemy odpowiednich warunków i własnej przestrzeni. Jest to również moment, kiedy uzmysławiamy sobie, jak ogromne koszty finansowe będziemy musieli ponieść. Rzadko kiedy stać nas na to z własnych oszczędności, dlatego musimy jeszcze starać się o przyznanie zdolności kredytowej, żeby otrzymać kredyt w banku. Przy jego podpisywaniu najczęściej decydujemy się na comiesięczne spłaty przez kolejne dwadzieścia lub trzydzieści lat. Tym bardziej decyzja, jaką podejmiemy, powinna być bardzo dobrze przemyślana – w końcu na tego typu inwestycję będziemy sobie mogli pozwolić najczęściej tylko raz w życiu. Pierwsza i zarazem najważniejsza, z jaką będziemy musieli się zmierzyć to to czy odpowiednia będzie dla nas budowa domu czy kupno mieszkania. Co zatem będzie lepszym rozwiązaniem? Dlaczego mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się tak dużą popularnością, szczególnie wśród młodych ludzi?

Budowa domu czy kupno mieszkania – zalety każdej z opcji

Niektórzy z nas marzą o dużej przestrzeni, co najczęściej jest kojarzone z własnym domem. Jednak mieszkania z rynku pierwotnego mogą mieć zarówno trzydzieści, jak i sto trzydzieści metrów kwadratowych – tym lepiej, jeśli mamy możliwość wyboru metrażu, a nie od razu jesteśmy skazani na bardzo dużą przestrzeń. Dodatkowo jeśli marzymy o własnym ogrodzie, możemy odpowiednio zaaranżować taras lub balkon w swoim mieszkaniu. Co ważne, nowoczesne mieszkania z rynku pierwotnego mają świetnie zaprojektowane osiedla, na które składają się spore tereny zielone. Będziemy mogli w nich odpoczywać tak dobrze, jak we własnym ogrodzie. Poza tym mieszkania z rynku pierwotnego oferują również inne, ważne i komfortowe udogodnienia, których brakuje domom prywatnym.

Jeśli zastanawiamy się, czy lepsza będzie budowa domu czy kupno mieszkania, warto pomyśleć również o niezależności, którą gwarantuje nam pierwsze rozwiązanie. Mając własne mieszkanie spokojnie będziemy mogli pojechać na wakacje nie martwiąc się, że ktoś nam się włamie do domu. W rozważaniach – budowa domu czy kupno mieszkania – kluczowe są również koszty. Mieszkania z rynku pierwotnego są dużo tańszym rozwiązaniem niż budowa domu, oferując jednocześnie taki sam metraż i lepszy komfort mieszkania. Odpowiedz na pytanie, czy lepsza będzie budowa domu czy kupno mieszkania jest już raczej oczywista.

Opracowano przez: https://www.armadafinanse.pl/

Tags:

Comments are currently closed.