Nowości na blogu

Posted Czerwiec 23, 2019Comments are off | Uncategorized

Funkcjonalność i przestronność w salonie? Postaw na narożniki z funkcją spania

Aranżacja salonu to zdecydowanie zarówno przyjemność, jak i trud związany z koniecznością doboru odpowiednich mebli. Z jednej strony często konkretny mebel podoba nam się i pasuje do naszej wizji pokoju, a z drugiej za chwilę uświadamiamy sobie, że jest on kompletnie niefunkcjonalny. Wydaje się, że taka sytuacja dotyczy szczególnie wyboru mebla, na którym mamy przede wszystkim wygodnie siedzieć, a często i spać! Dlatego też coraz częściej wybiera się w tej kwestii narożniki z funkcją spania.

Wygodnie i przestronnie

Najczęstszym powodem wyboru narożnika do salonu jest jego funkcjonalność i praktyczność. Jest to mebel, który ustawiamy w rogu, więc zajmuje on przestrzeń, która i tak nie byłaby szczególnie użytkowana przez domowników w życiu codziennym. Pozostawia on więc wiele miejsca na środku salonu. Popularnym typem narożnika jest ten w literę ‘’L’’ po części również ze względu na jego łatwe rozkładanie i możliwość spania na nim.

 

Taka opcja wybierana jest często w małych mieszkaniach, w których brak miejsca na osobną sypialnię, w której mogłoby stać wielkie, wygodne łóżko. Wydaje się to więc problemem dla osób, które wypoczywają w salonie tak w dzień, jak i w nocy, ale nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrany narożnik z funkcją spania będzie dopełniał nasze wnętrze pod względem aranżacji oraz zapewni dostateczną wygodę w nocy, podczas snu.

 

Stylowy salon

Wybór narożnika do salonu bez wątpienia ma swoje liczne zalety. Jeśli chodzi o samą aranżację wnętrza to w małych pomieszczeniach wpasuje się on idealnie w róg pokoju. W dużych salonach możemy go bez wahania wyeksponować w którejś z części pomieszczenia tak, aby sam w sobie był elementem oddzielającym od siebie jego części. Oczywiście, jeśli chodzi o sam design narożnika, to w sklepach możemy napotkać przeróżne style. Mimo że najczęściej kojarzy się on z nowoczesnością, to równie dobrze możemy postawić na coś bardziej ekstrawaganckiego. Wszystko zależy od aranżacji naszego wnętrza.

 

Dobry sen przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z małym, czy większym salonem to szczególną zaletą naszego narożnika będzie możliwość wykorzystania go jako łóżka. Narożniki rozkładane mają to do siebie, że zazwyczaj oferują dużą przestrzeń do spania. Jest to bez wątpienia ich ogromną zaletą. Ponadto najczęściej posiadają miejsce do przechowywania pościeli. Wydaje się to szczególnie istotne w małych mieszkaniach, gdzie takiego miejsca mogłoby z dużą pewnością zabraknąć.

 

Podczas wyboru narożnika z funkcją spania powinniśmy pamiętać o zwróceniu uwagi na powierzchnię, jaka utworzy się po jego rozłożeniu. Najważniejsze jest to, aby była ona w miarę równomierna. Wszelkie wybrzuszenia, mocno wyczuwalne łączenia między materacami mogą wpłynąć niekorzystnie na jakoś naszego snu. Przykładem w tej sprawie może być narożnik modułowy, który mimo swojej niezaprzeczalnej funkcjonalności, sprawdzi się raczej kiepsko jako mebel do spania. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie zależy nam na tej funkcji, to jest on jak najciekawszą opcją. Pozwala na aranżację salonu całkowicie po swojemu. Możemy przenosić jego elementy w taki sposób, jaki nam aktualnie odpowiada. Jeśli chodzi o spełnianie przez niego funkcji siedzenia dla gości, to jak najbardziej na tak. Jednak jeśli spróbujemy połączyć ruchome części tak, aby stworzyły łóżko, to może się ono okazać niedostatecznie wygodne. Nie mniej taka opcja sprawdzi się na szczególne okazje, więc jeśli szukacie czegoś jedynie do przenocowania gości to może być to ciekawe rozwiązanie.

Tags:

Comments are currently closed.