Nowości na blogu

dom ile przetrwa

Posted Marzec 29, 2020Comments are off | Uncategorized

Ile przetrwa dom szkieletowy i czy warto się na niego decydować?

Każdy kto marzy o własnym domu, powinien dobrze rozważyć to, na jakie rozwiązanie finalnie się zdecyduje, ponieważ do wyboru mamy zdecydowanie więcej opcji niż tylko klasyczne domy murowane.

Jest to bardzo ważne, żeby dobrze się nad tym zastanowić i rozważyć wszystkie za i przeciw, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli podjąć w pełni poinformowaną decyzję. Dzięki temu nasz nowy dom będzie dla nas maksymalnie komfortowy, wygodny i funkcjonalny, spełniając przy tym wszystkie nasze potrzeby, oczekiwania oraz preferencje. Alternatywą dla klasycznych rozwiązań w zakresie budownictwa domów jednorodzinnych jest dom szkieletowy, którego konstrukcję wykonuje się z drewna. Jest on zdecydowanie tańszy i szybszy w realizacji, jednak wiele osób zastanawia się, na ile lat taki dom wystarczy, to znaczy będzie bezpieczny i funkcjonalny. Ważne, żeby to wiedzieć, zanim na cokolwiek się zdecydujemy. Zatem ile przetrwa dom szkieletowy? Czy warto się na niego decydować?

Na ile lat wystarczy nam dom szkieletowy?

Warto na początku wiedzieć, czym charakteryzuje się dom szkieletowy, ponieważ w przeciwieństwie do państw zachodnich w Polsce nie jest to jeszcze tak popularne i często spotykane rozwiązanie. Zatem jego konstrukcja wykonywana jest z drewna, dzięki czemu jest lekka, tania i szybka w budowie, warto jednak zaznaczyć, że tak samo bezpieczna i wytrzymała jak każda inna, co wyraźnie podkreślają eksperci firmy Drewdom. Zajmują się oni już od prawie trzydziestu lat realizowaniem tego typu inwestycji i za każdym razem, gdy potencjalny klient pyta, na ile lat wystarczy dom szkieletowy odpowiadają, że dokładnie na tyle samo, ile murowany – mowa więc nawet o kilkudziesięciu latach codziennego użytkowania. Jest to zatem niezwykle korzystne rozwiązanie, przy czym nie będziemy musieli się zastanawiać, ile przetrwa dom szkieletowy. Wykończenie takiego domu daje inwestorowi duże szanse na personalizację projektu, ponieważ można zastosować drewno (jest to wtedy typowy budynek w stylu kanadyjskim) lub też tynk, a wtedy wygląda dokładnie tak samo jak wszystkie inne domy murowane.

Realne dane – ile przetrwa dom szkieletowy?

Myśląc nad tym, ile przetrwa dom szkieletowy, powinniśmy również pamiętać, że drewno jest jednym z najbardziej wytrzymałych, solidnych i ponadczasowych materiałów, także do budowy domów. To właśnie dzięki niemu nie będziemy musieli się przejmować, ile przetrwa dom szkieletowy. Warto więc się na niego zdecydować.

Zainteresował Cię ten temat? Zobacz: https://drewdom.com/dom-szkieletowy-na-ile-lat/

Tags:

Comments are currently closed.