Nowości na blogu

Posted Listopad 10, 2018Comments are off | Uncategorized

Jak dobrać odpowiednie lampy do kuchni i jadalni?

Marzysz o idealnej przestrzeni do rodzinnych spotkań i posiłków? Jeśli tak to zapraszamy do lektury naszego artykułu poświęconego lampom do kuchni oraz jadalni, z którego dowiesz się, jak stworzyć w nich magiczną atmosferę za pomocą światła.

Celebracja codzienności

 

Dobrze oświetlić kuchnię i jadalnię to nie lada wyzwanie. Obie te przestrzenie wymagają z jednej strony praktyczności w kwestii oświetlenia, a z drugiej odpowiedniej atmosfery, w której będziemy przygotowywać oraz spożywać posiłki z najbliższymi. Dobre wyważenie pomiędzy tymi elementami sprawi, że poczujemy się w naszej jadalni lub kuchni, jak w prawdziwej restauracji i każdy wspólny posiłek, nawet ten najmniejszy, stanie się okazją do celebrowania wspólnego życia. Jak to jednak zrobić? Obecnie nie możemy narzekać na brak inspiracji, o czym świadczy między innymi oferta sklepu Multilampy, którą znajdziecie w tym miejscu: www.multilampy.pl/lampy-do-kuchni-jadalni. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo. Poniżej przedstawiamy garść z nich.

Lampy do kuchni – funkcjonalność ponad wszystko?

 

W pierwszej kolejności musimy zatroszczyć się o główne źródło światła bez jakiego nie trafimy widelcem do ust. 😉 Mowa tu przede wszystkim o lampach wiszących, umieszczonych w centralnej części pomieszczenia. Prawdziwą zmorą wielu kuchni bywa źle doświetlony blat roboczy. Jeśli nie dysponujemy „wyspą” pośrodku wnętrza, nad którą wznosi się lampa, to możemy pomyśleć o lampkach zamontowanych w górnej części szafek kuchennych, jakie zwykle znajdują się tuż nad blatem. Dzięki nim nie grozi nam skaleczenie się w palec przy przygotowywaniu posiłku.

 

Oczywiście każda kuchnia potrzebuje dobrego, wyraźnego oświetlenia, w którym będziemy mogli swobodnie przygotowywać jedzenie, jednak nie kierujmy się tylko praktycznością. Tym bardziej jeśli nasza kuchnia jest połączona z jadalnią. (O lampach do jadalni piszemy poniżej). Oprócz dobrego centralnego oświetlenia, przydadzą nam się także boczne światła, stwarzające odpowiedni nastrój, a być może nawet klimatyczna lampa stojąca w rogu. Dobrym rozwiązaniem jest również lampa typu plafon, o którą nie będziemy zawadzać głową w czasie przemieszczania się po naszym królestwie.

Lampy do jadalni – industrialne, a może skandynawskie?

 

Tutaj możemy pozwolić sobie na trochę więcej swobody, niż w kuchni. Najważniejsze światło w jadalni to to, które będzie znajdować się tuż nad stołem. Ciekawym pomysłem w tym wypadku będą lampy industrialnego typu, przypominające te znane z fabryk, czy warsztatów. Rzucą na nasz wspólny stół wyraźne światło, które uwypukli estetyczne walory potraw. Jeśli jednak bardziej, niż na nieco surowej nowoczesności, zależy nam na ciepłej, rodzinnej atmosferze, to możemy sięgnąć po oświetlenie typu skandynawskiego, czy też bardziej klasyczne warianty lamp kuchennych, które przypomną nam czasy dzieciństwa. Mile widziane są także inne źródła światła w rodzaju subtelnych lamp stojących, no i oczywiście świec.

 

Przy aranżacji wiele zależy od naszego gustu, a także warunków jakimi dysponujemy. Bez względu jednak na ograniczenia, pamiętajmy że kuchnia oraz jadalnia mają być magiczną przestrzenią, gdzie codzienność spotyka się z prawdziwym świętem. A to, jak wiadomo, nie może obejść się bez dobrego jedzenia..

 

Tags:

Comments are currently closed.