Nowości na blogu

Posted Sierpień 17, 2018Comments are off | Uncategorized

Jak walczyć ze smogiem w swoim domu?

Bóle i zawroty głowy, mdłości, osłabnięcia, brak energii – to tylko niektóre objawy, które powoduje mocno zanieczyszczone powietrze zwane potocznie smogiem. Niestety, na stan powietrza na zewnątrz nie mamy większego wpływu… Możemy jednak walczyć z nim w domu, w którym spędzamy większą część dnia. Jak uchronić się przed smogiem, aby przynajmniej w swoich czterech kątach oddychać świeżym i zdrowym powietrzem? Czy jest możliwe jego całkowite oczyszczenie?

Czyste powietrze na wagę złota

Niestety, wszystkie przeprowadzone badania wskazują na to, że powietrze w Polsce należy do jednych z najbardziej zanieczyszczonych w całej Europie. Problem drastycznie nasila się w sezonie grzewczym, gdzie z powodu złych warunków pogodowych i braku wiatru dym z kominów oraz inne zanieczyszczenia pozostają w atmosferze, unosząc się nad miastem. Przeciętny człowiek nie ma na to wpływu. Należy jednak chronić swoje zdrowie, nosząc na zewnątrz chociażby maski.

Jednak jak chronić się przed smogiem w swoim własnym domu, gdzie gotujemy, śpimy i spędzamy czas z najbliższymi?

Oczyszczacz powietrza w walce ze smogiem

Przy rosnącej świadomości, jakie konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą smog, ludzie często decydują się na oczyszczacze powietrza. Zawarte w nich filtry zatrzymują mikroskopijne pyły, tlenki azotu czy siarki itp. (są to składniki smogu), kurz, a także alergeny, roztocza i inne, przykre zapachy.

Jest to dobre rozwiązanie, jednak tylko na krótki okres czasu. Urządzenie oczyszcza powietrze, które już znajduje się w pomieszczeniach i którym oddychają mieszkańcy. Przy dłuższym użytkowaniu większość modeli oczyszczaczy powietrza generuje także bardzo duże zużycie energii, co zdecydowanie zwiększa rachunki i jest niekorzystne dla środowiska. Te energooszczędne są z kolei bardzo drogie. Decydując się na takie urządzenie należy pamiętać również, że niezwykle ciężko dostać do niego części zamienne – często jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego.

System rekuperacji – wentylacja Luft System

Chcąc podjąć walkę ze smogiem w swoim domu, najlepiej zdecydować się na zainstalowanie systemu rekuperacji. Wentylacja Luft System oczyszcza powietrze, zanim dostanie się do wnętrz, jest więc niemożliwe, żeby mieszkańcy choć przez chwilę oddychali wewnątrz zanieczyszczonym powietrzem. Specjalne filtry zatrzymują składniki smogu, kurz, pył, owady, baterie, sadzę oraz zarodniki grzybów, zapewniając przez całą dobę dopływ świeżego powietrza.

W walce ze smogiem liczy się również fakt, że przy systemie wentylacji mechanicznej nie trzeba otwierać okien, aby wywietrzyć pomieszczenia, więc zanieczyszczone powietrze nie dostanie się do środka. Z tych względów rekuperacja staje się w Polsce coraz bardziej popularna.

Tags:

Comments are currently closed.