Nowości na blogu

Posted Kwiecień 3, 2020Comments are off | Uncategorized

Ławki żeliwne do ogrodu- jakie mają zalety?

Urządzając własny ogród na pewno będziemy chcieli zaaranżować sobie w nim miejsce do wypoczywania, a do tego celu trzeba pomyśleć o zakupie jakiejś ławki lub foteli ogrodowych. Modelem, który bardzo dobrze sprawdza się w codziennej praktyce użytkowania jest ławka, która przynajmniej częściowo jest wykonana z żeliwa. Bardzo często solidny, żeliwny stelaż łączy się z drewnem, które stanowi siedzisko oraz oparcie. Dlaczego taki mebel ogrodowy jest wart zakupu? Do jakiego ogrodu taka ławka będzie odpowiednia?

 

Ławka, która będzie naprawdę bardzo wytrzymała

 

Żeliwo, jakie służy do tego, aby powstały ławki żeliwne to tak naprawdę stop żelaza, węgla, a często również manganu, fosforu, krzemu lub też siarki. Konkretne proporcje dobierane są w taki sposób, aby faktycznie móc uzyskać jak największą twardość, odporność i wytrzymałość. Taki metal daje się też w piękny sposób formować, dlatego też stelaże do ławek wykonywane w taki sposób mogą posiadać wspaniałą formę z licznymi zdobieniami. Stanowi to ich ogromną zaletę i wyróżnia je na tle innych produktów. Dodatkowo, cała konstrukcja cechuje się wysoką stabilnością i doskonale radzi sobie nawet z bardzo niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: deszczem, gradem, mrozem oraz z upałem. Z powodzeniem można więc użytkować taki mebel ogrodowy przez długie lata.

 

Piękna ławka będąca ozdobą każdej przestrzeni

 

Ławki te naprawdę pięknie prezentują się zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnej. Jeśli żeliwna część łączona jest z drewnem, możemy zadecydować o tym, z jakiego rodzaju drewna i o jakim wybarwieniu ma być wykonane siedzisko oraz oparcie. Ciężar, a także cena takiej ławki w dużej mierze będzie zależeć o jej wymiarów, a także skomplikowania projektu- ilości zdobień oraz detali. Ławka tego typu może wyglądać jak dzieło sztuki i zdobić zarówno ogrody o bardziej klasycznej formie, jak i te nowoczesne. Jeśli więc zależy nam na wyposażeniu o naprawdę wysokiej jakości- taka ławka na pewno spełni nasze oczekiwania- warto się więc na nią zdecydować.

 

Tags:

Comments are currently closed.