Nowości na blogu

Posted Grudzień 15, 2020Comments are off | Uncategorized

Tablica korkowa dla dzieci – do czego ją wykorzystać?

Tablice dla dzieci to niezwykle przydatne narzędzia pomagające przy wychowywaniu, a także dające dużo innych możliwości. Szczególnie obecnie, gdy jesteśmy zmuszeni do spędzania większej ilości czasu w domu, a nasze dziecko potrzebuje urozmaicenia nie tylko przy okazji zabawy, ale także nauki. Oprócz tradycyjnej tablicy kredowej lub suchościeralnej ciekawym dodatkiem będzie także tablica korkowa, która pomoże w organizacji codziennych obowiązków i będzie zakupem, który przyda się także w późniejszych latach. Warto jednak pamiętać, że tablice korkowe, choć tanie i lekkie, nie nadadzą się dla każdego, a szczególnie dla najmłodszych dzieci. Do czego w takim razie można wykorzystać tego typu produkt? O tym więcej w artykule.

Tablica korkowa do organizacji zadań

Pierwszą rzeczą, do której może przydać się tablica korkowa, jest organizacja zadań. Jeśli więc nasza pociecha jest w wieku szkolnym, to za pomocą pinezek lub żółtych karteczek samoprzylepnych będzie mogła tworzyć proste listy zadań, które nie pozwolą jej zapomnieć o nadchodzących obowiązkach do szkoły. Taka tablica korkowa dla dzieci to także świetne miejsce do umieszczenia na niej listy rzeczy do zrobienia w domu, a także, w przypadku młodszych pociech, prowadzenia tablicy motywacyjnej w postaci tabeli grzecznego zachowania. Dodatkową zaletą tablic korkowych jest to, że o ile nie ulegnie ona zużyciu, to przyda się także w szkole średniej, oraz na studiach!

Duża tablica korkowa do przyczepiania rysunków

Każdy rodzic wie, jak wygląda domowa lodówka, jeśli w domu urzęduje młody artysta. Liczne kolorowanki, rysunki, a także obrazy stworzone przy pomocy farb to tylko część tego, co może się znaleźć w kuchennym wnętrzu. Miejsce jest jednak ograniczone, a kolejnych dzieł będzie przecież powstawać coraz więcej. Dlatego też może się przydać duża tablica korkowa, która umieszczona w dziecięcym pokoju będzie świetnym nośnikiem dla rysunków dziecka. Taka tablica dla dzieci to także możliwość umieszczania z pomocą pinezek pamiątek, listów i innych bieżących rzeczy. 

Tablice dla dzieci w kształcie zwierząt lub wielokolorowe

Żeby jednak nie było nudno i by tablica korkowa dla dzieci była czymś więcej niż tylko prostym przedmiotem, to warto rozejrzeć się za modelem w nietypowym kształcie lub kolorze. W ten sposób szybko znajdziemy produkt, który zachwyci pociechę swoją atrakcyjnością. Tablice korkowe występują bowiem w kształcie różnego rodzaju zwierzątek lub też w formie mapy świata, co dodatkowo może ułatwić naukę. Oprócz tego możemy wybierać wśród wielu różnych kolorów, co pozwoli dopasować tablicę do wnętrza i sprawić, że będzie chętniej wykorzystywana przez pociechę.

Tablice korkowe dla dzieci, ale nie tych najmłodszych!

Niestety tablice korkowe z racji ostro zakończonych i drobnych szpilek nie nadają się dla maluchów. Jeśli więc nasze dziecko jest na etapie kosztowania świata dosłownie, to lepiej wyposażyć się w inny produkt. Istnieją na rynku specjalne tablice dla dzieci bez drobnych elementów, które świetnie sprawdzą się na początku przygody z tego typu produktami. Tablice korkowe będą za to nieocenione na etapie szkolnej nauki i pomogą z organizacją zadań i z samą nauką. 

Tags:

Comments are currently closed.