Nowości na blogu

Posted Wrzesień 26, 2020Comments are off | Uncategorized

Zadbaj o swój ogród jesienią

Jesień to piękna pora roku. I, mimo że dni stają się coraz krótsze, a słońce grzeje coraz słabiej, Twój ogród, taras, czy balkon o tej porze roku wcale nie muszą być smutne i przykryte tylko opadającymi z drzew liśćmi. Co ważniejsze – każdy rolnik, ogrodnik, czy amator roślin ogrodowych wie, jak ważna jest całoroczna pielęgnacja.

Gdy kończy się lato, warto zaopatrzyć się w nawóz jesienny, który nie tylko odżywi nasze rośliny, ale też przygotuje podłoże na okres zimowy, a potem powrót wiosny. Nawozy tego typu są zazwyczaj wieloskładnikowe, lecz pozbawione w swym składzie azotu. Wynika to z faktu, iż przed zimą rośliny spowalniają swoje procesy wegetacyjne, a dostarczanie im niezmiennie wysokiej ilości azotu, mogłoby opóźnić przejście w konieczny stan zimowego spoczynku. Zawierają natomiast inne mikroelementy, w tym potas, magnez, fosfor i żelazo, które korzystnie wpływają na odporność na mróz i dają roślinom zapas wartości odżywczych, które wykorzystane zostaną wiosną. Nawozy te mogą być uniwersalne bądź przeznaczone dla konkretnych rodzajów roślin, takich jak rośliny ozdobne, iglaki, czy trawy.

W czasie jesiennych porządków warto też zadbać o wystrój naszego ogrodu. Może nawet zmienić całkowicie jego wygląd. Każdy sklep ogrodniczy ma w swojej ofercie najróżniejsze ozdoby- od małych ogrodowych krasnali, po duże drewniane, metalowe, czy nawet plastikowe konstrukcje. Czy zastanawiałeś się jednak, jak łatwo, szybko i tanio zmienić coś w ogrodzie przy pomocy naturalnego kamienia?
Gnejsy, otoczaki, wapienie, piaskowce oraz inne rodzaje kamieni nadają się nie tylko do ozdoby, ale też do konstrukcji powierzchni użytkowych, takich jak ścieżki, chodniki, obudowy ogrodowych grilli. Przy ich pomocy stworzysz niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju murki, schodki, ogrodzenia dla skalniaków, rabatek i oczek wodnych. Ciekawym pomysłem będą też kamienne donice na kwiaty, a nawet kamienne ławki ogrodowe i całe ogrodzenia. Pamiętaj, że jesień w ogrodzie nie musi być ani smutna, ani nudna.

Tags:

Comments are currently closed.