Nowości na blogu

Posted Kwiecień 27, 2021Comments are off | Uncategorized

Zawory do pomp – Ros Roca

Poszukujesz zaworów do Ros Roca? Interesują Cię zawory do pomp ciśnieniowych w urządzeniach pomagających sprzątać duże miasta i małe miasteczka? Pomożemy Ci w ich doborze.

Do czego służą zawory ciśnieniowe?

Zawory do Ros Roca to zawory ciśnieniowe. Pomagają one w regulacji ciśnienia i stanowią ochronę przed zbyt dużym jego wzrostem. Posiadają w swojej budowie wyloty, którymi wydostaje się nadmiar pary czy płynu chłodzącego. Skierowane są zwykle do tyłu albo w dół komory silnika. Siłowniki umożliwiające pracę urządzeń i maszyn muszą być odpowiednio chronione, aby sprawnie działały i by nic z nimi się nie działo. Nie bez powodu mają wszechstronne wykorzystanie. Korzysta się z nich bowiem w górnictwie, rolnictwie, hutnictwie czy przemyśle budowlanym. Znajdują też swoje zastosowanie w życiu codziennym. Zawory do Ros Roca mają za zadanie ochraniać węże hydrauliczne, aby nie uległy rozerwaniu. Korzystamy z nich w polewaczkach pomagających w czyszczeniu stref zamkniętych dla ruchu kołowego czy ogrodach oraz w pojazdach, których używamy do zbierania odpadów, które następnie można poddać recyklingowi. Mówi się o nich też zawory bezpieczeństwa, których możemy szukać w układzie chłodzenia silników w pojazdach. Mają one za zadanie chronić każdego, kto chciałby kontrolować stan silnika, pozostawiając otwartą jego komorę.

Rodzaje zaworów

Występują różne rodzaje zaworów. Wyróżniamy zawory przelewowe oraz redukcyjne. Pierwsze z nich pomagają ustalić ciśnienie przed zaworem. Dzielą się na zawory różnicowe, które zapewniają stałą wartość różnicy ciśnień między gałęziami, najczęściej dwoma i zawory sekwencyjne, które pozwalają na przyłączenie gałęzi układu po dostaniu konkretnej wartości ciśnienia. Redukcyjne zawory umożliwiają ustalenie ciśnienia za zaworem. Niezależnie od wpływających czynników, jakie zmieniają ciśnienie przed zaworem, możemy je obniżyć w części występującej za nim.

Zależy nam, abyś był w pełni zadowolony i by Twoje urządzenie funkcjonowało bez żadnych zarzutów.

https://www.terbergmatec.pl/pl/serwis/czci-zamienne/

Tags:

Comments are currently closed.